Przejdź do treści
Retrostacja » Blog » Brak kategorii » Saab 900 NG AERO – Niesamowita seria

Saab 900 NG AERO – Niesamowita seria

Saab 900 NG Kabriolet to wyjątkowy model, który łączy w sobie styl, wydajność i komfort. Ten kabriolet został zaprezentowany po raz pierwszy w 1995 roku i był dostępny do 1997 roku. Saab 900 NG Aero Cabriolet jest ulepszoną wersją klasycznego Saab 900 Cabriolet, który zadebiutował w 1986 roku.

Wersja specjalna

Wersja AERO była limitowana wersją ograniczoną do zaledwie 300 sztuk i przeznaczoną wyłącznie na rynek włoski

Cechowała się ona innym malowaniem niż inne szerokimi szarymi listwami oraz sportowym 2 tłokowym układem hamulcowym z tyłu .

Seria ta była przeznaczona jedynie na rynek włoski występowała zawsze z najlepszym w tedy silnikiem w gamie saaba 2.0 Turbo, oraz byłą ograniczona do zaledwie 300 sztuk. Powstaniem tej seri było nijakim hołdem oddanym krokodylowi ( saab 900 ) który był pierwszym seryjnie produkowanym samochodem z silnikiem z turbo doładowaniem. I w najmocnejszej wersji (AERO ) występował w dokładnie takim samym malowaniu.

Ponadczasowy wygląd

Wygląd Saaba 900 NG Kabrio jest imponujący i z pewnością przyciąga uwagę. Samochód wyróżnia się aerodynamicznym kształtem i charakterystyczną stylistyką, która jest typowa dla marki Saab. Wnętrze samochodu jest równie wysmakowane i zapewnia wysokiej jakości materiały, a także funkcjonalność.

Marka z niesamowitą przeszłością

Marka saab była producentem samolotów, starali się na kazdym kroku podkreslać to w swoich samochodach , Auta saaba maja mnóstwo nawiazań do lotnictwa , takich jak “Black Panel” który pozwala wyłaczyc wszystkie światła w “kabinie ” dzięki czemu wzrok kierowcy może skupić sie wyłącznie na trasie i nie być prze nic rozpraszany . Był to “patent” skopiowany z myśliwców jakie w tym czasie produkował saab . Kolejnym ciekawym aspektem jest Przednia szyba która jest zagięta do środka dzięki czemu krople deszczu nie zostają na niej tylko spływają w duł , dodatkowo w wersji AERO jest ona również podgrzewana elektrycznie .

Saab 900 ng w latach swojej swietności był najszybszym samochodem w swoim segmęcie deklasując takie samochody jak n.p bmw e36

Niezawodny Silnik

Silnik Saaba 900 NG Aero to standardowy 2,0-litrowy turbo, który był dodatkowo wzmocniony jest on w stanie rozpędzić samochód do prędkości maksymalnej 240 km/h. Silnik ten oferuje świetne osiągi i pozwala na sportową jazdę, co jest idealne dla osób, które cenią sobie emocje z jazdy.

Niezawodność jest jednym z najważniejszych atutów Saab 900 NG Aero Cabriolet. Samochód jest trwały i jest w stanie przetrwać długie lata bez problemów. Jest również łatwy w konserwacji.

Niesamowite Wyposażenie w tamtych czasach

Saab 900 ng Kabrio wyposażony był w elektrycznie składany dach co w tamtych latach robiło piorunujące wrażenie .

Posiadał on również Automatyczna klimatyzacje z możliwością wyboru stopni oraz utrzymywania temperatury w kabinie .

Tempomat , Night panel , Elektrycznie otwierany bagażnik z pilota , Elektrycznie sterowane lusterka , Elektrycznie wysuwana antenę , wycieraczki na reflektorach , fotele wykonane w pełni ze skóry . zmierarkę płyt cd z miejscem na 6 płyt , miejsce na kasety .

Kilka słów od naszej ekipy

Saab 900 ng Kabrio w wersji AERO to zdecydowanie biały kruk w śród swojej marki , jest to niezwykle dynamiczny samochód który niedawno przyjechał do nas z pięknej Sycylii aby dać nam chociaż namiastkę tego co czuł pierwszy właściciel odbierający go z salonu . Jest on stylowy , piękny i nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Chciał byś się nim przejechać ? A może potrzebujesz dostojnego kabrioletu na ważna okazje ? Nie ma sprawy jest on dostępny u nas do wynajęcia!

Dodaj ogłoszenie

Jeżeli samochód i oferta uzyska pozytywne rozpatrzenie administracji retrostacja.pl, ogłoszenie będzie umieszczone po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty.
Potwierdzenie prosimy wysłać na adres e-mail info@retrostacja.pl.

Ogłoszenie będzie emitowane na naszej giełdzie 90 dni 
Koszt umieszczenia ogłoszenia

19 zł

O wpłatę prosimy na numer konta wraz z marką i modelem samochodu podaną w formularzu w tytule przelewu

1611 6022 0200 0000 0355 6765 27