Przejdź do treści
Retrostacja » Blog » BMW M1 – Perełka Niemieckiej motoryzacji

BMW M1 – Perełka Niemieckiej motoryzacji

BMW M1 to sportowy samochód, który został wyprodukowany przez niemieckiego producenta BMW w latach 1978-1981. Był to pierwszy model BMW, który został wyprodukowany wyłącznie przez motorsportowe działanie BMW M. M1 powstał jako specjalna homologacja, co oznacza, że został zbudowany w celu spełnienia wymagań określonej serii wyścigowej, w tym przypadku kategorii wyścigów Group 4 i Group 5.

M1 został zaprojektowany przez Giugiaro i miał układ silnika umieszczonego za kierowcą, co poprawiało jego prowadzenie i równowagę. Silnik był rzędowy 6-cylindrowy o pojemności 3,5 litra, który produkował 277 KM i 243 Nm momentu obrotowego. To pozwoliło M1 osiągać maksymalną prędkość 260 km/h i przyspieszać od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,6 sekundy.

Niesamowita seria

Źródło : https://autokult.pl/bmw-m1,temat,6809109158357121

Produkcja M1 była ograniczona do zaledwie 453 jednostek, co czyni ją rzadkim i kolekcjonerskim samochodem dzisiaj. Samochód cieszył się dużym uznaniem zarówno wśród publiczności, jak i prasy, która chwaliła jego design, wydajność i prowadzenie. Niemniej jednak, pomimo swojego sukcesu, M1 był produkowany tylko przez kilka lat i został ostatecznie zastąpiony innymi modelami BMW.

W ostatnich latach BMW M1 stało się popularnym klasycznym samochodem, z wieloma przykładami osiągającymi wysokie ceny na aukcjach. Unikalny design i imponujące wydajność samochodu czynią go ulubionym wśród miłośników samochodów i kolekcjonerów.

Wnioskując, BMW M1 był znaczącym modelem w historii BMW. Był to pierwszy samochód produkowany przez motorsportowe działanie firmy i stanowił odstępstwo od tradycyjnego nacisku BMW na luksusowe pojazdy.

Kilka słów od naszej ekipy

Bmw M1 jest autem unikatowym przy którym napewno nikt nie przejdzie obojętnie .

Model ten jest nie lada gratką dla pasjonatów motoryzacji którzy chcieli by mieć coś unikatowego którego niema nikt inny.

Spodobał ci się? , a może chciał byś go mieć ? Nie przejmuj się , możesz zerknąć na nasza stronę gdzie mieliśmy przyjemność umieścić ogłoszenie z sprzedażą jednego z 453 sztuk tego modelu !

Dodaj ogłoszenie

Jeżeli samochód i oferta uzyska pozytywne rozpatrzenie administracji retrostacja.pl, ogłoszenie będzie umieszczone po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty.
Potwierdzenie prosimy wysłać na adres e-mail info@retrostacja.pl.

Ogłoszenie będzie emitowane na naszej giełdzie 90 dni 
Koszt umieszczenia ogłoszenia

19 zł

O wpłatę prosimy na numer konta wraz z marką i modelem samochodu podaną w formularzu w tytule przelewu

1611 6022 0200 0000 0355 6765 27