Przejdź do treści
Retrostacja » Blog » Ciekawostki » BMW E32 – nowa bestia w naszej stajni!

BMW E32 – nowa bestia w naszej stajni!

BMW 7-Series (E32) to luksusowy samochód produkowany przez BMW w latach 1986-1994. Ten flagowy model BMW był największym i najdroższym modelem firmy w tamtym czasie i został zaprojektowany, aby rywalizować z modelem S-Class Mercedes-Benz i Audi 100. Od dzisiaj – dostępny także w naszej ofercie!

Potęga starej techniki

Jednym z kluczowych elementów BMW E32 była jego zaawansowana technologia. Samochód również posiadał system kontroli stabilności dynamicznej i kontroli trakcji, co czyniło go jednym z najbardziej zaawansowanych pojazdów w tamtym czasie.

E32 był oferowany z szerokim wachlarzem silników, w tym silnikiem R6 o pojemności 3,5 litra, V8 o pojemności 4,0 litra i V12 o pojemności 5,0 litra. Silnik V12 był szczególnie imponującym dziełem inżynierii, który oferował imponujące 300 KM i 400 Nm momentu obrotowego.

Drapieżny wygląd rekina

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów designu E32 był jego wyróżniający się “nos rekina” z przodu, który posiadał opadającą maskę i ostre reflektory. Aerodynamiczny kształt samochodu nie tylko czynił go jednym z najbardziej stylowych luksusowych samochodów lat 80. i 90., ale także pomagał zmniejszać opór powietrza i poprawiać efektywność paliwową.

E32 był również znany ze swojego przestronnego i luksusowego wnętrza. Przestronna kabina samochodu była wyposażona w wysokiej jakości materiały, w tym skórzane tapicerki!

Kilka słów od naszej ekip

Jako Retro Stacja zaczynaliśmy od starych Volkswagenów – pierwsza była T3, później Garbusik i starsze busiki. BMW traktowaliśmy raczej w kategorii samochodów do upalania lub do driftu. Przyznajemy, że BMW e32 zmieniło nasze nastawienie, a my zakumplowaliśmy się z tą marką na stałe. To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia bryka z bawarskiej firmy w naszej stajni.

Jeśli chcielibyście przejechać się BMW e32 lub też aby zagrała ona w Waszym filmie czy teledysku – zapraszamy do kontaktu.

Link do autka: klik.

Dodaj ogłoszenie

Jeżeli samochód i oferta uzyska pozytywne rozpatrzenie administracji retrostacja.pl, ogłoszenie będzie umieszczone po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty.
Potwierdzenie prosimy wysłać na adres e-mail info@retrostacja.pl.

Ogłoszenie będzie emitowane na naszej giełdzie 90 dni 
Koszt umieszczenia ogłoszenia

19 zł

O wpłatę prosimy na numer konta wraz z marką i modelem samochodu podaną w formularzu w tytule przelewu

1611 6022 0200 0000 0355 6765 27