Przejdź do treści
Retrostacja » Projekty » Ibis: Get to sziget

Ibis: Get to sziget

Koncept

7 dni podróży po Europie oraz tygodniowy pobyt na jednej z największych imprez muzycznych w Europie – Sziget Festival 2018 – ta wyjątkowa przygoda stała u podstaw pomysłu kampanii reklamowej IBIS Get to Sziget, dla której przygotowaliśmy auto wraz z kierowcą. 

VW T3 przeszedł kompleksową metamorfozę, musiał być także niezawodny technicznie aby podołać trudom trasy i festiwalowej zabawy.

realizacja

Głównym zadaniem, z jakim musieli się zmierzyć uczestnicy międzynarodowego konkursu, było nagranie kreatywnego filmu, który miał przekonać głosujących, że to właśnie ta osoba powinna wyruszyć w muzyczną podróż.

Drugim krokiem było zaplanowanie kreatywnej trasy przejazdu do Budapesztu, w którym odbywa się coroczny Sziget Festival. Miała ona uwzględniać 7 z 25 zaznaczonych na mapie miast, w których znajdują się hotele rodziny ibis. Mattia i Elie z zespołu BEMY ogłosili z końcem czerwca trójkę zwycięzców. Największą ilość głosów oraz szczególne uznanie jury zdobyli Lucie i Kacka z Czech oraz Kende z Węgier.

W konkursie mogli wziąć udział miłośnicy muzyki mieszkający w Polsce, Czechach, Słowenii, Rumunii, Bułgarii i Macedonii, a także na Słowacji, Węgrzech, Litwie i Łotwie.

Efekty

Wyprawa na Sziget Festival wystartowała 2 sierpnia 2018 z hotelu ibis Gdańsk Stare Miasto. Na trasie do Budapesztu znalazły się jeszcze: Warszawa, Wrocław, Praga i Bratysława. Bus z uczestnikami wyprawy dotarł do Budapesztu 8 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem jednej z największych imprez tego typu w Europie. 

Kampania „Get to Sziget” dotarła do ponad 8 mln osób w 10 państwach. Do jej promocji wykorzystano takie narzędzia jak: reklama digitalowa, dedykowana strona internetowa, media społecznościowe, bezpośrednia komunikacja ze środowiskami studenckimi oraz działania PR. Jej częścią była również współpraca z międzynarodowymi influencerami. 

Dodaj ogłoszenie

Jeżeli samochód i oferta uzyska pozytywne rozpatrzenie administracji retrostacja.pl, ogłoszenie będzie umieszczone po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty.
Potwierdzenie prosimy wysłać na adres e-mail info@retrostacja.pl.

Ogłoszenie będzie emitowane na naszej giełdzie 90 dni 
Koszt umieszczenia ogłoszenia

19 zł

O wpłatę prosimy na numer konta wraz z marką i modelem samochodu podaną w formularzu w tytule przelewu

1611 6022 0200 0000 0355 6765 27