Przejdź do treści
Retrostacja » Blog » ItaLOVE – Retro Vespa na wynajem w ofercie Retro Stacji !

ItaLOVE – Retro Vespa na wynajem w ofercie Retro Stacji !

Vespa jest nieodłącznie związana z historią powojennych Włoch i jest synonimem słów „dolce vita” i „bella figura”, a w dosłownym tłumaczeniu to po prostu osa ! 😊

Dla miłośników kultury, muzyki, kuchni i motoryzacji Włoch ten kultowy skuter jest niczym Ferrari na dwóch kołach, czyli prawdziwy symbol klasy, włoskiego szyku i  piękna. My zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, dlatego taki pojazd z klasą musiał znaleźć się w naszej ofercie!

Dzięki wyjątkowemu dbaniu o zachowanie ciągłości tradycji nawet te współczesne modele Vespy zarówno stylizacją jak i konstrukcją nawiązują do tych najstarszych modeli produkowanych w małym toskańskim miasteczku o nazwie Pontedera (tzw klasyczne Vespy).

Jedną z tych najbliższych klasycznym modelom jest prezentowany model – Vespa PX.

Choć nie jest to egzemplarz, który wyjechał z fabryki w latach 70tych czy 80tych, a w roku 2005 to model PX zadebiutował w roku 1977 i był produkowany bez przerwy do roku 2017 z jedynie drobnymi modyfikacjami jak np. konstrukcja przedniego hamulca czy pojemność silnika. 

Od 1999 roku Vespa PX otrzymuje hamulec tarczowy w przednim kole dzięki czemu jazda w dzisiejszych czasach jest już bezpieczniejsza i wciśnięcie hamulca nie tylko spowalnia jazdę skutera, ale przede wszystkim doprowadza do jego szybkiego zatrzymania, co w historii Vespy jest zmianą iście rewolucyjną. 

Elementy wyróżniające serię PX to przede wszystkim metalowa kanciasta stylizacja karoserii, czterostopniowa manualna skrzynia biegów, koło zapasowe ukryte pod jednym z boczków, a także systemy niczym z klasycznych aut jak wyciągane ssanie czy ręcznie zakręcany kranik paliwa. 

Kiedy myślimy o tym, które modele sprzedawały się najlepiej w całej historii Vespy i które z nich są coraz bardziej cenione na rynku klasyków to właśnie model PX jest na pierwszym miejscu 😊

Prezentowany model to Vespa PX z 2005r. z silnikiem 125 cm3 o mocy 7,6 KM, manualną czterostopniową skrzynią biegów i skrzyneczką do przewożenia wina 😊

Dodaj ogłoszenie

Jeżeli samochód i oferta uzyska pozytywne rozpatrzenie administracji retrostacja.pl, ogłoszenie będzie umieszczone po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty.
Potwierdzenie prosimy wysłać na adres e-mail info@retrostacja.pl.

Ogłoszenie będzie emitowane na naszej giełdzie 90 dni 
Koszt umieszczenia ogłoszenia

19 zł

O wpłatę prosimy na numer konta wraz z marką i modelem samochodu podaną w formularzu w tytule przelewu

1611 6022 0200 0000 0355 6765 27